12 بهمن | آغاز دهه فجر | بازگشت امام خمینی به تهران

مجله سرای سایت خبری تفریحی و سرگرمی سرای

12 بهمن | آغاز دهه فجر | بازگشت امام خمینی به تهران

۷۸۵ بازديد

12 بهمن آغاز دهه فجر و بازگشت امام خمینی به تهران


12 بهمن آغاز دهه فجر و بازگشت امام خمینی به تهران
12 بهمن 1357 یکی از مهم ترین رویدادهای تاریخی ایران است . از این سال به بعد هر سال دوازدهم بهمن ماه را به دلیل خاطرات خوشی که در این روز در دلهای مردم ایران است جشن میگیرند .
امام خمینی بنیانگذرار جمهوری اسلامی ایران بعد از تبعید در کشورهای ترکیه ، عراق و فرانسه در این روز بزرگ به آغوش ملت بزرگ ایران برگشتند .
روزی که آمریکا فکرشم نمیکرد که روزی شخصی رژیم پهلوی را برمیچیند .
پرچم دار آزادی ایران در این روز با استقبال بزرگ مردم ایران روبرو شدند و این استقبال بزرگترین استقبال تاریخ جهان است که برای یک شخصی برگزار میشود .
خیابان هایی پر از گل ، شور و شوق ملت قدرشناس ایران و فریاد های الله اکبر در سراسر تهران میپیچید ! طوری که مردم از شادی زیاد اشک شوق میریختند چرا که محبوب دلهای مردم ایران بعد 14 سال به ایران بازگشته بود .
امام خمینی قبلا در خبرگزاری های جهانی اعلام کرده بود که بعد از خروج شاه از ایران وارد ایران میشود ایشان در سخنان خود فرمود :
" خروج شاه از ایران، اولین مرحله پایان یافتن سلطه جنایت بار پنجاه ساله رژیم پهلوی می باشد که به دنبال مبارزات قهرمانانه ملت ایران صورت گرفته است. من این پیروزی را به ملت تبریک می گویم " ایشان در ادامه اعلام کردند که به ایران برمیگردند .
در این روز بزرگ بختیار دستور بستن فرودگاه ها را برای جلوگیری از ورود امام به ایران را صادر کرد ولی بعد از آن مردم معترض به خیابان ها آمدند و همچنین ماموران و افسران اعتصاب کردند و آنها نیز به جمع معترضین پیوستند و بعد از آن بختیار مجبور شد فرودگاه ها را باز کند .
امام خمینی در هواپیما به ماموران گفته بود که برای بازگشت به ایران هیچ احساسی ندارد و این امر را یک وظیفه میدانست .
در نهایت آغاز دهه فجر را در سال 1399 را به مردم ایران تبریک عرض میکنیم .

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.